موتور سیکلت|بی فام

جدیدترین مطالب , گالری عکس , آخرین خبرهای موتور سیکلت

دوکاتی ۱۲۹۹ سوپرلگرا جدید، یک لامبورگینی دوچرخ

دوکاتی ۱۲۹۹ سوپرلگرا جدید، یک لامبورگینی دوچرخ

دوکاتی در نمایشگاه موتورسیکلت میلان امسال از شش محصول جدید پرده‌برداری کرد اما یکی از آن‌ها که بیشترین توجه را به خود جلب کرده، سوپربایک جدید ۱۲۹۹ سوپرلگرا است. هرچند این وسیلهٔ نقلیهٔ اسپرت لوگوی دوکاتی را بر روی خود دارد اما کاملاً می‌توان آن‌را یک لامبورگینی دوچرخ دانست. چرا؟ چون کاملاً فلسفهٔ لامبورگینی را به تصویر می‌کشد یعنی استفاده از فیبر کربن و قدرت بیشتر برای ارائهٔ یک پکیج منحصربه‌فرد، سریع و خیره‌کننده. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، این موتورسیکلت‌ساز ایتالیایی هم‌اکنون در اختیار لامبورگینی بوده و یکی از زیرمجموعه‌های گروه فولکس‌واگن محسوب می‌شود. به همین دلیل پسوند سوپرلگرا را هم برای موتورسیکلت ۱۲۹۹ از لامبورگینی قرض گرفته است.

superleggera-5-538x404

دوکاتی برای اولین بار در نوع خود، این سوپربایک را در همهٔ قسمت‌ها مجهز به فیبر کربن کرده است به‌گونه‌ای که فریم، بازوی چرخ عقب و چرخ‌ها همگی از مواد کامپوزیت ساخته شده و دوکاتی گفته است که هیچ تولیدکنندهٔ موتورسیکلتی تابه‌حال چنین چیزی نساخته است؛ اما نبوغ مهندسی دوکاتی صرفاً در قسمت بیرونی ۱۲۹۹ متوقف نشده است بلکه برای قلب تپندهٔ آن‌هم از نسخه‌ای با بالاترین عملکرد از پیشرانهٔ ۱۲۸۵ سی‌سی استفاده شده که پوستهٔ آن از فیبر کربن ساخته شده است. این نیروگاه، قدرت خارق‌العادهٔ ۲۱۵ اسب بخار را در دور موتور ۱۱ هزار rpm تولید می‌کند و قدرتمندترین موتور دو سیلندر کارخانه‌ای دنیا محسوب می‌شود که تاکنون ساخته شده است. از ویژگی‌های دیگر این پیشرانه می‌توان به میل‌لنگ و اگزوز تیتانیومی اشاره کرد.

superleggera-4

برای توقف این هیولای دوچرخ نیز، ۱۲۹۹ سوپرلگرا به هر سیستم الکترونیکی قابل‌تصوری مجهز شده است ازجمله کنترل کشش EVO دوکاتی، کنترل لغزش و ترمز ABS بوش.

superleggera-3

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!